کد خبر : 29856 ۸:۳۸, مرداد ۳, ۱۳۹۱ سرويس : حميد عربي|ورزشی | چاپ چاپ | 1,727 بازدید

جدول زمانبندی رقابت تمام کاروان المپیک ایران ا

در سی امین دوره از مسابقات المپیک، ایران با 54 ورزشکار در این دوره از بازی‌ها شرکت می‌کند که شامل 8 زن و 46 مرد خواهد بود.
به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، سی امین دوره بازی های المپیک 2012 از 27 جولای  (6 مرداد 1391)  در لندن آغاز خواهد شد. بازه زمانی این بازی‌ها از 6 تا 23 مرداد در لندن برگزار می‌شود.
در این دوره از مسابقات ایران با 54 ورزشکار در این دوره از بازی‌ها شرکت می‌کند که شامل 8 زن و 46 مرد خواهد بود.

کاروان ورزشی ایران از سال 1948 و مصادف با چهاردهمین دوره بازی های المپیک، فعالیت خویش را در این بازی‌ها آغاز کرد.

“امامعلى حبیبى” در رشته كشتي آزاد اولین ورزشكار طلایى ایران در المپیك به شمار می آید و اولین مدال طلاى خود را در المپیك 1956 ملبورن کسب کرد.

بیست و نهمین دوره بازهای المپیک در سال 2008  در شهر پکن چین برگزار شد که کاروان ورزشی ایران با 54 ورزشکار در رشته های تکواندو، بسکتبال، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، جودو،بوکس، وزنه برداری، شنا، بدمینتون، تنیس روی میز، قایقرانی، تیروکمان، دوچرخه سواری و  دوومیدانی به مصاف حریفان خود رفتند.

زمان برگزاری این دوره از مسابقات المپیک پكن از هشت آگوست 2008 (18 مردادماه 1387) تا بيست و چهارم آگوست 2008(سوم شهريورماه 1387) بود.

تیم ایران با کسب  یک مدال طلا و یک مدال برنز در رده پنجاه و یکم جای گرفت و اکنون چشم همه علاقه مندان به ورزش به المپیک 2012 لندن است تا ببینند کاروان ورزشی ایران چه دست آوردی از این میدان بزرگ جهانی خواهند داشت.

یکی از اسطوره های ورزش کشور و تاریخ المپیک ایران مرحوم جهان پهلوان “غلام‌رضا تختی” است که افتخار حضور در چهار المپیک را بدست آورد که سه مدال (یک طلا و دو نقره) ماحصل این چهار حضور بود، تختی نمونه‌ی اخلاق و جوانمردی ورزشکار ایرانی است.

همچنین پرافتخارترین ورزشکاران کشور ما در المپیک “هادی ساعی” در رشته تکواندو و “حسین رضازاده” در رشته‌ وزنه برداری می‌باشند که با کسب دو مدال طلا این عنوان را کسب نمودند.
جدول ذیل اسامی ورزشکاران/ تاریخ و ساعت را به حضور شما می رساند:

                            برنامه مسابقات نمایندگان ایران در المپیک 2012 لندن

 

روز اول

ورزش منتخب

نام فرد شرکت کننده

تاریخ میلادی

تاریخ شمسی

ساعت

تیروکمان -انفرادی مردان

میلاد وزیری

27 جولای

6 مرداد

9

تیرو کمان- انفرادی زنان

زهرا دهقان

27 جولای

6 مرداد

13

روز دوم

تیراندازی – تفنگ-10 متر زنان

الهه احمدی

28 جولای

7 مرداد

8:15

تیراندازی – تفنگ-10 متر زنان

مه لقاء جام بزرگ

28 جولای

7 مرداد

8:15

تیراندازی – تپانچه-10 متر مردان

ابراهیم برخورداری

28 جولای

7 مرداد

12

تنیس روی میز

نوشاد عالمیان

28 جولای

7 مرداد

9:45

تنیس روی میز

ندا شهسواری

28 جولای

7 مرداد

9:45

دوچرخه سواری

علیرضا حقی

28 جولای

7 مرداد

10

دوچرخه سواری

مهدی سهرابی

28 جولای

7 مرداد

10

دوچرخه سواری

امیر زرگری

28 جولای

7 مرداد

10

روئینگ– ماده  تکنفره مردان

محسن شادی

28 جولای

7 مرداد

12:30

روئینگ– ماده  تکنفره بانوان

سولماز عباسی

28 جولای

7 مرداد

13:30

روزسوم

شمشیر بازی – اسلحه سابر  انفرادی مردان

مجتبی عابدینی

29 جولای

8 مرداد

10:30

بوکس 69 کیلو

امین قاسمی پور

29 جولای

8 مرداد

—–

روز چهارم

بوکس – 64- کیلو

مهدی طلوتی

30 جولای

9 مرداد

14:45

بوکس81 کیلو

احسان روزبهانی

30 جولای

9 مرداد

14:45

روز پنجم

شنا – 100 متر آزاد  مردان

محمد بیداریان

31 جولای

10 مرداد

10

 

روز ششم

دوچرخه سواری – تایم تریل

علیرضا حقی

1 آگوست

11 مرداد

14:45

 

دوچرخه سواری – تایم تریل

مهدی سهرابی

1 آگوست

11 مرداد

14:45

 

دوچرخه سواری – تایم تریل

امیر زرگری

1 آگوست

11 مرداد

14:45

 

بوکس 91- کیلو

علی مظاهری

1 آگوست

11 مرداد

 

روز هشتم

دوومیدانی- پرتاب وزنه

امین نیکفر

3 آگوست

13 مرداد

10

 

دوومیدانی – پرتاب چکش

کاوه موسوی

3 آگوست

13 مرداد

11:20

 

وزنه برداری – 85 کیلو

کیانوش رستمی

3 آگوست

13 مرداد

19

 

وزنه برداری – 85 کیلو

سهراب مرادی

3 آگوست

13 مرداد

19

 

جودو – 100+ کیلو

محمدرضا رودکی

3 آگوست

13 مرداد

9:30

 

روز نهم

دوومیدانی – 400 متر مردان

سجاد هاشمی

4 آگوست

14 مرداد

10:35

 

دوومیدانی – 100 متر مردان

رضا قاسمی

4 آگوست

14 مرداد

10

 

وزنه برداری – 94 کیلو

سعید محمدپور

4 آگوست

14 مرداد

19

 

وزنه برداری – 105 کیلو

نواب نصیر شلال

4 آگوست

14 مرداد

19

 

دوومیدانی – پیاده روی 20 کیلومتر

ابراهیم رحیمیان

4 آگوست

14 مرداد

17

 

روز دهم

کشتی فرنگی – 55 کیلو

حمید سوریان

5 آگوست

15 مرداد

13

 

روز یازدهم

قایقرانی – کایاک یکنفره 100 متر مردان

احمدرضا طالبیان

6 آگوست

16 مرداد

9:30

 

دوومیدانی – پرتاب دیسک

احسان حدادی

6 آگوست

16 مرداد

10

 

دوومیدانی – پرتاب وزنه

لیلا رجبی

6 آگوست

16 مرداد

10:45

 

دوومیدانی – 800 متر مردان

سجاد مرادی

6 آگوست

16 مرداد

10:45

 

کشتی فرنگی – 60 کیلو مردان

امید نوروزی

6 آگوست

16 مرداد

13

 

کشتی فرنگی – 84 کیلو مردان

حبیب اله اخلاقی

6 آگوست

16 مرداد

13

 

کشتی فرنگی – 120 کیلو مردان

بشیر باباجان زاده

6 آگوست

16 مرداد

13

 

روز دوازدهم

کشتی فرنگی – 66 کیلو مردان

سعید عبدولی

7 آگوست

17 مرداد

 

کشتی فرنگی – 96 کیلو مردان

قاسم رضایی

7 آگوست

17 مرداد

13

 

وزنه برداری – 105+ کیلو

بهداد سلیمی

7 آگوست

17 مرداد

19

 

وزنه برداری – 105+ کیلو

سجاد انوشیروانی

7 آگوست

17 مرداد

19

 

روز سیزدهم

دوومیدانی – 110 متر با مانع

روح اله عسگری

8 آگوست

18 مرداد

19:15

 

روز چهاردهم

تکواندو

محمد باقری معتمد

9 اگوست

19 مرداد

9:15

 

تکواندو

یوسف کرمی

9 اگوست

19 مرداد

9:15

 

روز پانزدهم

تکواندو – بانوان 67- کیلو

سوسن حاجی پور

10 آگوست

20مرداد

9

 

کایاک یکنفره – 200 متر بانوان

آرزو حکیمی

10 آگوست

20مرداد

10:12

 

کشتی آزاد – 55 کیلو مردان

حسن رحیمی

10 آگوست

20مرداد

13

 

کشتی آزاد – 74 کیلو مردان

صادق گودرزی

10 آگوست

20مرداد

13

 

روز شانزدهم

کشتی آزاد – 60 کیلو مردان

مسعود اسماعیل پور

11 آگوست

21 مرداد

13

 

کشتی آزاد – 84 کیلو مردان

احسان لشگری

11 آگوست

21 مرداد

13

 

کشتی آزاد – 120 کیلو مردان

کمیل قاسمی

11 آگوست

21 مرداد

13

 

روز هفدهم

کشتی آزاد – 66 کیلو مردان

مهدی تقوی

12 آگوست

22 مرداد

13

 

کشتی آزاد – 96 کیلو مردان

رضا یزدانی

12 آگوست

22 مرداد

13

نظرات

ارسال نظر

 
::: پـنـجـره :::
0
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2010 Edalatpress News Agency, All rights reserved