کد خبر : 3787 ۱۵:۰۱, تیر ۱۳, ۱۳۹۰ سرويس : admin|پنجره

نظامیان سعودی در جشن به نیش کشیدن مارها ا

این تصاویر که از نیروهای نظامی ویژه سعودی در این نمایش گرفته شده است، علاوه بر نمایش توان نیروهای نظامی این کشور پیام ضمنی را نیز در خود دارد. این پیام بیانگر این است که با وقوع هر نوع نا‌آرامی در کشورهای عربی منطقه، مقامات سعود آمادگی اعزام نیروهای خود به آن کشور‌ها جهت سرکوب را دارند.‌‌

سرویس بین الملل فردا: ۲۶ ژوئن( 5 تیر) امسال، پنجاهمین سالگرد تاسیس مدرسه نظامی در عربستان سعودی بود. در این روز بسیاری از فارغ التحصیلان به نمایش آموزشهای نظامی خود پرداختند. این نمایش در نزدیکی ریاض- پایتخت عربستان- برگزار شد.

چندی پیش از نیز مقامات سعودی نیروهای نظامی خود برای دفاع از خاندان آل خلیفه و دفاع از تاج و تخت خود روانه بحرین می‌کنند تا به سرکوب شیعیان بپردازند. بیداری اسلامی که از اوایل امسال در تونس آغاز شده بود، با عبور از مصر، لیبی و یمن به بحرین رسیده بود. شیعیان یمن که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می‌دادند سهم چندانی در قدرت نداشتند و خواهان از بین رفتن فساد سیاسی و اقتصادی در الیت قدرت بودند.

این تصاویر که از نیروهای نظامی ویژه سعودی در این نمایش گرفته شده است، علاوه بر نمایش توان نیروهای نظامی این کشور پیام ضمنی را نیز در خود دارد. این پیام بیانگر این است که با وقوع هر نوع نا‌آرامی در کشورهای عربی منطقه، مقامات سعود آمادگی اعزام نیروهای خود به آن کشور‌ها جهت سرکوب را دارند.‌؛ همان گونه که در ماجرای بحرین و یمن دست به این اقدام زدند.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید...

نظرات مسدود است.

0
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2010 Edalatpress News Agency, All rights reserved